Byråd og udvalg
  • Få siden oplæst

Byrådsmedlemmer

Høje-Taastrup Kommunes Byråd for perioden 1. januar 2014 - 31. december 2017

 

 Michael Ziegler
 Borgmester
 Det konservative Folkeparti (C)
 
 Udvalgsposter i politiske udvalg: 
 Økonomiudvalget, Formand

 Se øvrige udvalgsposter  
 Se kontaktoplysninger



 Michael Ziegler
 Lars Prier
 1. viceborgmester
 Dansk Folkeparti (O) 

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Teknisk Udvalg, Formand
 Økonomiudvalget, Medlem
 Fritid- og Kulturudvalget, Medlem

Se øvrige udvalgsposter
Se kontaktoplysninger


 Lars Prier
 Thomas Bak
 2. viceborgmester
 Socialdemokraterne (A)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Arbejdsmarkedsudvalget, Formand
 Økonomiudvalget, Medlem
 Institutions- og Skoleudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Thomas Bak

 Merete Scheelsbeck
 Byrådsmedlem
 Det konservative Folkeparti (C)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Fritid- og Kulturudvalget, Formand
 Økonomiudvalget, Medlem
 Ældre- og Sundhedsudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Merethe Scheelsbeck
 John Bilenberg
 Byrådsmedlem
 Det konservative Folkeparti (C)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Teknisk Udvalg, Næstformand
 Arbejdsmarkedsudvalget, Medlem
 Plan- og Miljøudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 John Bilenberg
 Kurt Scheelsbeck
 Byrådsmedlem
 Det konservative Folkeparti (C)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Institutions- og Skoleudvalget, Formand
 Arbejdsmarkedsudvalget, Medlem
 Socialudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Kurt Scheelsbeck
 Jesper Kirkegaard
 Byrådsmedlem
 Det konservative Folkeparti (C)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Arbejdsmarkedsudvalget, Næstformand
 Økonomiudvalget, Medlem
 Institutions- og Skoleudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Jesper Kirkegaard
 Laurids Christensen
 
Byrådsmedlem
 Det konservative Folkeparti (C)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Socialudvalget, Formand
 Plan- og Miljøudvalget, Medlem
 Teknisk Udvalg, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Laurids Christensen
 Bjarne Kogsbøll
 
Byrådsmedlem
 Det konservative Folkeparti (C)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Ældre- og Sundhedsudvalget, Næstformand
 Teknisk Udvalg, Medlem
 Fritid- og Kulturudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Bjarne Kogsbøll
 Jeanette Ingemann
 Byrådsmedlem
 Det konservative Folkeparti (C)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Institutions- og Skoleudvalget, Næstformand
 Ældre- og Sundhedsudvalget, Medlem
 Socialudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Jeanette Ingemann
 Marjan Ganjjou
 
Byrådsmedlem
 Det konservative Folkeparti (C)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Institutions- og Skoleudvalget, Medlem
 Fritid- og Kulturudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger


 Marjan Ganjjou - byrådsmedlem i Høje-Taastrup Kommune
 Flemming Hansen
 Byrådsmedlem
 Dansk Folkeparti (O)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Ældre- og Sundhedsudvalget, Formand
 Arbejdsmarkedsudvalget, Medlem
 Socialudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Flemming Hansen
 Flemming Andersen
 Byrådsmedlem
 Venstre (V)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Plan- og Miljøudvalget, Formand
 Økonomiudvalget, Medlem
 Institutions- og Skoleudvalget, Medlem 

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Flemming Andersen
 Sabah Abid
 Byrådsmedlem
 Socialdemokraterne (A)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Arbejdsmarkedsudvalget, Medlem
 Socialudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Zabah Abid
 Anne Mette Bak
 Byrådsmedlem
 Socialdemokraterne (A)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Fritid- og Kulturudvalget, Næstformand
 Institutions- og Skoleudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Anne Mette Bak
 Ekrem Günbulut
 Byrådsmedlem
 Socialdemokraterne (A)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Plan- og Miljøudvalget, Medlem
 Institutions- og Skoleudvalget, Medlem
 Teknisk Udvalg, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter 
 Se kontaktoplysninger



 Ekrem Günbulut
 Hugo Hammel
 Byrådsmedlem
 Socialdemokraterne (A)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Økonomiudvalget, Medlem
 Teknisk Udvalg, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Hugo Hammel
 Svend-Erik Hermansen
 Byrådsmedlem
 Socialdemokraterne (A)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Socialudvalget, Medlem
 Plan- og Miljøudvalget, Medlem
 Ældre- og Sundhedsudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Svend Erik Hermansen
 Sami Gökdemir
 Byrådsmedlem
 Socialdemokraterne (A)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Teknisk Udvalg, Medlem
 Fritid- og Kulturudvalget, Medlem
 Ældre- og Sundhedsudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger



 Sami Gökdemir
 Conny Trøjborg Krogh
 Byrådsmedlem
 Socialistisk Folkeparti (F)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Socialudvalget, Næstformand
 Økonomiudvalget, Medlem
 Plan- og Miljøudvalget, Medlem
 Ældre- og Sundhedsudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter 
 Se kontaktoplysninger



 Conny Trøjborg
 Ole Hyldahl
 Byrådsmedlem
 Enhedslisten - De Rød-Grønne (Ø)

 Udvalgsposter i politiske udvalg:
 Arbejdsmarkedsudvalget, Medlem
 Institutions- og Skoleudvalget, Medlem
 Fritid- og Kulturudvalget, Medlem
 Økonomiudvalget, Medlem

 Se øvrige udvalgsposter
 Se kontaktoplysninger

 Ole Hyldahl
   
Opdateret 12. januar 2017

Ansvar for denne side

Byrådscenter

T: 43 59 10 00